سفارش ، چاپ و تولید سررسید یا سالنامه اختصاصی

چاپ سررسید و سالنامه اختصاصی هر آنچه مد نظر دارید را جهت تبلیغات آخر سال انتخاب کنید. از جلد گرفته تا صفحات از آستر گرفته تا صفحات گلاسه زیبا طراحی شده مناسب با کسب و کار شما همین الان سفارش دهید


سررسید ۹۹ – سالنامه ۹۹ – تقویم ۱۳۹۹

از دیرباز تولید سررسید و تقویم باب فضای کسبو کار در ۳ ماه آخر سال بوده و همینطور خواهد بود مگر میشود با رسیدن سال جدید کسی نخواهد از مناسبت ها و روز های هفته و ماه پیش رو اطلاعاتی نداشته باشد. بله تبلیغات موثر در روز های پایانی سال که میتواند یکسال را پوشش دهد تعریف تبلیغات گسترده است اما ما در این مقاله تنها به مبحث تقویم و سررسید تبلیغاتی خواهیم پرداخت.

سرررسید ؟ دفتر یا کتبی که اطلاعاتی در مورد مناسبت ها وروز های سال پیشرو به ما میدهد ، به اصطلاح تقویم یا تاریخنگار .

[row_inner style=”collapse” width=”full-width”] [col_inner span=”6″]

تلفن های ثابت جهت سفارش

۰۲۱-۵۵۹۸۰۶۰۱

۰۲۱-۵۵۹۸۰۸۷۴

[/col_inner] [col_inner span=”6″]

تلفن های همراه جهت سفارش

۰۹۱۲۵۷۵۳۲۵۱ آقای حمیدی زاده

۰۹۱۹۴۱۷۸۷۶۰ آقای تکسیبی

[/col_inner] [col_inner span__sm=”12″] [button text=”فرم سفارش سررسید اختصاصی” style=”outline” expand=”true”] [/col_inner] [/row_inner]
[ux_image id=”5853″][ux_image id=”5721″]

چرا تبلیغات با تقویم و سررسید ؟

همگی برای رسیدن به اهداف زندگی نیازمندی برنامه و اصول هستیم این دو نیازمند یک زمان بندی مناسب و دقیق هستند، این زمان بندی را ما با تقویم و روزنگاری ها انجام میدهیم.

با این تفاصیل نقش تقویم ها و سررسید ها پر رنگ می شود !! چه خوب است یک کسب و کار موفق بتوان محصولی تولید شده در این مبحث( تقویم ) به مخاطبان عرضه کند تا یکسال را در کنارشان باشد.

جالبی این تبلیغات این است که تنها خود مصرف کننده نیست که مداوم برند شما در جلوی چشمانش است بلکه اطرفیان نزدیک او نیز با مشاهده همچیم محصولی در دست او دید کوچکی از برند شما خواهند داشت.

بجای آن که تبلیغاتی کوتاه مدت داشته باشید با سفارش سررسید و تقویم اختصاصی یک ساله در ذهن ها بمانید این شعار سالنامه اختصاصی است.


سفارش سازی یا تولید اختصاصی؟

چاپ یک تقویم (سررسید یا سالنامه) اختصاصی از دیدگاه مختلفی ، دیده خواهد شد. سفارش سازی یا سالنامه اختصاصی ؟ تفاوت این دو چیست ؟ پاسخ این است سفارش سازی سررسید یا تقویم در واقع اموری می باشد که بر روی سررسید تولید شده انجام میشود ، اموری که شناسه های تبلیغات کسب و کار شما را روی سررسید یا تقویم نشان میدهد. این امور شامل :

  • حک لوگو بر روی جلد سررسید و تقویم
  • آستر بدرقه سفارشی
  • پلاک و روبان سفارشی
  • تعبیه صفحات گلاسه یا عکس پوستری درون سررسید
  • ترام برروی صفحات ( چاپ لوگو روی صفحات)
[ux_image id=”5732″]


[ux_image id=”5741″]

حک لوگو روی جلد سررسید

خرید سالنامه و سررسید در اواخر سال ، برای مصرف کنندگاه آن مهم است. کسب و کار ها بسته به نیاز تبلیغات خرید هایی نیز انجام میدهد کسانی که میخواهند هزینه بالاتری انجام ندهند به حک لوگو و برندشان بر روی جلد سررسید یا سالنامه اکتفا می کنند.

حک لوگو بر روی جلد های سررسید بر اساس نوع جنس جلد متفاوت است. به صورت کلی سه نوع روش جهت حک لوگو بر روی جلد سررسید وجود دارد که شامل :

  • حک لوگو بر روی جلد سررسید به وسیله لیزر
  • حک لوگو بر روی جلد سررسید به صورت داغ کوب
  • حک لوگو بر روی جلد سررسید به صورت طلاکوب

روش حک لوگو مناسب

سفارش دهنده باید قبل از انتخاب حک لوگو روی جلد سررسید با تولیدکننده و کارشناسان مشورتی داشته باشد باید توجه داشت که بر روی جلد های چرم ، ترمو گزینه اول جهت حک لوگو روی جلد به صورت داغ کوب می باشد.

البته که می توان روش لیزر و سپس طلاکوب نیز استفاده کرداما اولویت داغ کوب می باشد. در روش داغ کوب و طلاکوب باید سفارش دهنده فایل طراحی خود را به تولید کننده ارائه دهد و در صورتنداشتن طراحی هزینه طراحی را بپردازد تا سفارش دهنده خود طراحی را انجام دهد پس از تایید طراحی نوبت ساخت کلیشه می شود ، ساخت کلیشه باید به صورت ۳ میل باشد تا کیفیت طلا کوب و داغ کوب به بهترین شکل انجام بپذیرد ، (منظور از ۳ میل ورق آهن پشت طلا کول است و میزان فرورفتگی و یا برجستی طراحی).

برای جلد های نرم و سلفونی از روش چاپ سیلک و طلاکوب استقبال می شود. این نوع چاپ مثل چاپ تامپو بر روی قطعات صنعتی و هدایای تبلیغاتی قابلیت چاپ دارد مانند : چاپ روی حوله ، چاپ روی پارچه ، چاپ روی نایلکس ، چاپ روی نایلون ، چاپ روی کیف دستی ، چاپ روی شیشه ، چاپ روی کارتن ، چاپ روی جعبه ، چاپ روی بادکنک ، چاپ روی ورقهای فلزی ، چاپ روی لوازم خانگی ، چاپ روی ظروف یکبار مصرف ، چاپ روی بطری های پلاستیکی و فلزی ، چاپ روی فیلتر خودرو ، چاپ روی ظروف مواد غذایی.

[ux_image id=”5746″]

نمونه داغ کوب

[ux_image id=”5744″]

نمونه طلاکوب

[ux_image id=”5745″]

نمونه لیزر


آستر بدرقه سررسید

آستر بدرقه یکی از مهمترین بخش ها در تولید و صحافی سررسید می باشد. آستربدرقه اتصال دهنده داخله سررسید به جلد سررسید می باشد.

به صورت کلی در مرحله تولید سررسید بعلاوه سررسید هایی با جلد سخت مانند سررسید جلد که جلد و صفحات داخلی جداگانه آماده می شوند و اینجا آستر بدرقه وظیفه متصل کردن صفحات داخل به جلد دارد. توجه داشته باشید در هنگام باز کردن سررسید اولین چیزی که مشاهده می شود آستر بدرقه سررسید است که شامل دو بخش است ، یک بخش به جلد چسبیده و بخش دیگر به اندازه یک یا الی دو سانتی متر به سررسید متصل است. باید توجه داشت که آستر بدرقه در صحافه دوخت و ته چسب مهمترین مسئله است.

[ux_image id=”5758″]

عموما از سه نوع کاغذ برای تولید آستر بدرقه استفاده می شود :

۱- کاغذ تحریر

معمول ترین ترین نوع آستر بدرقه، نوع کاغذ تحریر آن است برای این منظور باید از نوع ضخیم گرماژ بالا آن استفاده شود. کاغذ تحریر استفاده شده ، کاغذ ۱۰۰ یا ۱۲۰ گرم است. کاغذ تحریر استفاده شده در آستر بدرقه ممکن است از نوع سفید، چاپ شده یا رنگی باشد. همچنین برخی از تولید کنندگان سررسید برای زیباتر شدن سررسید، برخی از تولید کنندگان با ایجاد بتغییرات در بافت کاغذ های رنگی باعث زیباتر شدن آن می شوند که به اطلاح آن را امباس می نامند.

۲- کاغذ گلاسه

اما استفاده از کاغذ گلاسه ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم به عنوان آستر بدرقه سررسید نیز یک روش عالیست. در این روش می توان مانند لت گلاسه، طرحی مجزا فرد سفارش دهنده مثلا طرح های گرافیکی، تصاویر یا نوشته ، برند و لوگو را برای آستر بدرقه طراحی کرده و روی آن بصورت رنگی چاپ نمود. انتخاب طرح مناسب برای چاپ روی آستربدرقه به سلیقه و نیاز سفارش دهنده بستگی دارد. با این حال یکی از طرح های متداول برای این منظور، طرح تکرار شونده لوگوی سفارش دهنده است.

۳ – کاغذ فانتزی

کاغذ فانتزی نوعی از کاغذ خود رنگ و خود بافت است که دارای ظاهری زیبا و مقاومت بالا می باشد. کاغذ فانتزی مورد استفاده در سررسید اغلب از کشورهای اروپایی وارد شده و لذا قیمت بالایی دارد. لذا از این نوع آستر بدرقه به ندرت در سررسیدهای ته دوخت استفاده شده و اغلب مورد استفاده آن در سررسیدهای سیمی است. علت این امر آن است که در سررسیدهای سیمی بیشترین فشار و کشش به آستر بدرقه منتقل شده و لذا نیازمند آستر بدرقه ای با مقاومت بالا است.

[ux_image id=”5759″]

چاپ آستر بدرقه اختصاصی

تولید آستر تبلیغاتی ، یکی از راه های دیگر برای سفارش سازی سررسید یا سالنامه شماست. همانطور که گفته شد با بازشدن سررسید اول چیزی که دیده می شود، آستر بدرقه سررسید است. سفارش یک آستر بدرقه ابتدا با طراحی آن شروع میشود و سپس چاپ صحافی نکته این است که در سررسید ها آماده این کار کمی مشکل است و آستر بدرقه در یک سررسید اختصاصی ، راحتتره و بهتر پیاده سازی می شود.

در سفارش سازی آستر بدرقه سعی برآن است و یا به طور کلی عرف آن چاپ لوگو سفارش دهنده بر روی آستر می باشد که این ایده طرفردار زیادی خواهد داشت.