استیکر تبلیغاتی چه ویژگی هایی را دارا میباشد؟

استیکر تبلیغاتی چه ویژگی هایی را دارا میباشد؟

استیکر ها، زیر مجموعه ای از وینیل ها هستند که استفاده ی گسترده ای در صنعت تبلیغات دارند. امروزه استیکر ها به عنوان یکی از مصالح اصلی برای تبلیغ یک برند یا کالا در جامعه شناخته می شوند. در این مقاله به چاپ استیکر خواهیم پرداخت و در کنار آن، انواع استیکر و کاربرد های آن را نیز بیان می کنیم.

استیکر چیست؟

همانطور که شاید قبلا هم دانسته باشید، استیکر ها شکلک هایی هستند که امروزه یکی از پرکاربردترین ابزارها در فضای مجازی برای ابراز احساسات، می باشند. همچنین این نوع از استیکر ها را به راحتی میتوانید با چاپ استیکر روی هر بخش مورد نظر خود چاپ کنید.

اما در اینجا ما به معرفی استیکر در صنعت چاپ می پردازیم. در این صنعت استیکر یا همان وینیل، ماده ای از جنس پی وی سی (pvc) می باشد. از ویژگی های این نوع استیکر می توان گفت:

 • مقاومت خوبی دارند و به راحتی پاره نمی شوند.
 • جذب آب نمی کنند و به نوعی ضد آب هستند.
 • پشت آن حالت چسبدار می باشد.
 • قابل شستشو هستند.
 • امکان نصب بر روی انواع مختلفی از جنس ها را دارند. از جمله رنگ روغن، گچ، مولتی کالر، شیشه، چوب، درب کمد، یخچال و … .
 • مقاومت در برابر خش و رنگ پریدگی.
 • هزینه ی کمتر نسبت به سایر مصالح تبلیغاتی.

انواع استیکر 

استیکر ها می توانند در اشکال مات و براق طراحی، چاپ و استفاده شوند.  این نوع استیکر ها را نیز در چاپ کوثر میتوانید سفارش دهید.

به طور کلی می توان استیکر ها را در قالب دو نوع استیکر های شیشه ای و شیری تقسیم بندی نمود.

 • استیکر های شیشه ای: این نوع استیکر ها در چاپ به گونه ای طراحی و چاپ می شوند که از دو طرف مانند یک شیشه دید دارند و برای مصارف خاصی به کار گرفته می شوند. به عنوان مثال می توان به استفاده از این نوع استیکر ها در مغازه ها و ادارات اشاره نمود.
 • استیکر های شیری: این استیکر ها، نوع دیگر از وینیل ها هستند که در صنعت چاپ استیکر ها از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند. معمولا استیکر های شیری دارای رنگ پس زمینه ی سفید هستند و قابلیت چسبندگی از پشت را دارند. از جمله کاربرد های این نوع استیکر ها را می توانید در زندگی روزمره روی اتوبوس ها، ماشین ها، مغازه ها، دیوار های رنگی، یخچال ها ببینید. این استیکر ها در صنعت چاپ استیکر، به عنوان یک ابزار مهم برای تبلیغات یک برند، محصول و خدمات شناخته شده اند.

چاپ استیکر

همانطور که گفتیم، استیکر ها امروز در دنیای پیرامون برای تبلیغات به کار می روند و با توجه به ویژگی هایی که ذکر شد، کاربرد آنها به مرور بسیار افزایش یافته است. سایت بین المللی چاپ استیکر اینجا لینک شده است.

این استیکر ها با توجه به ظریف کاری ها و ویژگی های خاصی که دارند، با دستگاه های معمولی و به صورت دستی امکان چاپ ندارند و بایستی توسط یک سری دستگاه های خاص پرینت شوند. دستگاه های چاپ استیکر در مدل های مختلفی وجود دارند که با جوهری متفاوت تغذیه می شوند.

لازم است در بحث نحوه ی پرینت استیکر به این نکته توجه نمایید که چاپ این نوع مصالح، نیاز به افراد متخصص دارد.

دستگاه های چاپ استیکر

از جمله مدل دستگاه هایی که در چاپ استیکر ها استفاده می شوند، می توان اشاره کرد به:

 • دستگاه های چاپ اکو سالونت: این دستگاه ها با چاپ رنگ و فونت شفافی که دارند، وسیله ای بسیار مناسب برای چاپ استیکر ها به شمار می روند که کیفیت عالی را برای استیکر های چاپ شده ارائه می کنند.
 • دستگاه های چاپ Outdoor  یا سالونت: یکی دیگر از انواع دستگاه های چاپ انواع استیکر هستند که عمر و کیفیت بالایی دارند و از آن برای پرینت استیکر در انواع و سایز های مختلفی استفاده می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *